vse-pro-samostiine-poliruvannia-avto

Процедура, така як полірування авто, є частиною догляду за транспортним засобом, підтримкою машини в гарному зовнішньому вигляді, запобіганням виникненню пошкоджень на поверхні кузова. За допомогою спеціальних засобів покриття автомобіля відновлюється, набуває естетичного блиску, стає більш захищеним від негативного впливу зовнішніх факторів. Чи можливе полірування авто своїми руками? Так, якщо у вас є необхідні матеріали та уміння, якщо ви впевнені в тому, що не зашкодите лакофарбовому покриттю.

Для чого потрібне полірування авто?

Під час експлуатації лакофарбове покриття автомобілю втрачає блиск, привабливість, на ньому з’являються подряпини та інші види пошкоджень. Поліровка авто допомагає:

 • “омолодити” кузовне покриття, відновити яскравість блиску та кольору;
 • полегшити постійний догляд;
 • запобігти скупченню бруду, пилу;
 • захистити поверхню від пошкоджень різноманітного походження.

Догляд з використанням спеціальних засобів надає можливість позбавитись від тьмяності, ледь помітних та глибоких подряпин, невеликих дефектів, утворити надійний захисний шар від бруду.

Види полірування

vydy-poliruvannia

Всього розрізняють два основні види полірування кузова — захисне та абразивне. Захисне полірування застосовується, якщо поверхня ще не пошкоджена глибокими подряпинами, відколами. Абразивне полірування — це «хардкор» варіант, який справляється зі складними пошкодженнями кузова у вигляді сильних потертостей, сколів, великих подряпин. Захисний тип полірування ви можете зробити самостійно, для абразивного знадобиться спеціальне обладнання, приміщення та відповідний досвід.

Захисне полірування

Як полірувати машину вручну? Вам знадобляться наступні матеріали:

 • безабразивний засіб, призначений для полірування;
 • чиста ганчірка (тканинна серветка, фетрова тканина);
 • машинка для виконання полірування (не є обов’язковою, але значно пришвидшує та спрощує процес).

Перед процедурою автомобіль потрібно помити. Засіб нанести на ганчір’я (серветку) та почати полірування, втираючи речовину в кузов послідовними круговими рухами. З використанням машинки час на обробку кузовної поверхні скорочується.

Абразивне полірування машини

Щоб виконати абразивну поліровку знадобляться:

 • наждачний папір, призначений для полірування. Індекс 1500, 2500;
 • абразивна та неабразивна (фінішна) паста;
 • щільне та м’яке коло;
 • серветки тканинні;
 • шліфувальна машинка.

Стандартна процедура виконується двома пастами (велико або середньоабразивною та фінішною), що рекомендовано при наявності дрібних пошкоджень. Спочатку знімають шар лаку в 1-3 мікрон. Потім наносять фінішний безабразивний засіб.

Даний вид полірування автомобіля передбачає підготовку. Для цього потрібно:

 • вимити транспортний засіб;
 • заклеїти пластикові елементи скотчем;
 • поставити авто до теплого, добре провітрюваного, чистого, просторого приміщення з хорошим освітленням. В цьому приміщенні буде проводитись процедура. Важливо, щоб на кузов, що буде оброблятись, не потрапляли бруд та пил, залишки старого покриття.

Етапи абразивного полірування, що застосовується у разі наявності більш серйозних пошкоджень, включають:

 1. Зачищення поверхні кузова наждачкою, яку змочують водою. Потрібно слідкувати, який шар покриття ви зчищаєте, щоб не пошкодити лак;
 2. Полірування щільним колом;
 3. Протирання серветкою;
 4. Обробку поверхні м’яким колом;
 5. Нанесення захисної пасти з воском або силіконом.

Якщо під час абразивного полірування на поверхні виявляються ділянки з пошкодженим шаром грунтовки, тоді перед поліровкою виконується фарбування.

Особливості абразивного полірування

Слід пам’ятати деякі особливості абразивного полірування автомобілів:

 • наявність шліфувальної машини є необхідною;
 • кожен раз в ході процедури знімається 2-7 мікрон лакофарбового покриття. Товщина початкового фабричного покриття зазвичай становить 80-170 мікрон. Також необхідно зважати на товщину покриття, якщо ви купували автомобіль з пробігом;
 • час поліровки, тип паст, які потрібні для досягнення бажаного ефекту, залежать від тяжкості пошкоджень.

З огляду на складність процедури та ризик пошкодження поверхні кузова, абразивне полірування краще довірити професіоналам. А самостійно ви можете виконувати захисне полірування вашої машини, попередньо купивши спеціальні полірувальні засоби.

У разі, якщо ви користуєтесь нашою автомийкою, додати чистому кузову блиску можна, скориставшись опцією «Гарячий віск». Програма дозволяє не тільки зробити машину блискучою, але й додатково захистити лакофарбове покриття від негативного впливу факторів зовнішнього середовища — механічних пошкоджень, ультрафіолету, пилу, бруду, комах, перепадів температур. Відвідати нашу автомийку самообслуговування у Львові ви можете у зручний для вас час!

Share

Коментувати

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Автомобіль.Вверх