Як часто потрібно мити автомобіль.

Чистий та доглянутий автомобіль найкраще характеризує свого власника. Миття машини можна проводити на мийці самообслуговування або вдома. Часте чищення автомобіля водою здатне спричинити корозію металу та мікроподряпини на кузові. Однак залишати бруд та пил на капоті теж не варто: він може потрапити всередину авто та пошкодити деталі.

Тому дуже важливо дотримуватися золотої середини та мити машину правильно і з відповідною частотою.

Як часто мити машину: фактори та особливості

Не існує чіткого правила, яке каже, як часто потрібно мити автомобіль. Все залежить від того, яка пора року за вікном погода, а також від інтенсивності експлуатації транспортного засобу. Логічно, що якщо Ви використовуєте машину кілька разів на місяць, то одного-двох миттів на тридцять днів вистачить. У випадку, коли Ви їздите на ній щодня, то інколи потрібно відвідувати мийку два-три рази на тиждень.

Як уже було згадано, неправильне миття автомобіля може нанести пошкодження на кузов. У більшості випадків такі ситуації стаються під час домашньої очистки, коли користувачі застосовують неправильні засоби та губки. Тому краще відвідувати професійні мийки, де спеціалісти підберуть лише ті детергенти та аксесуари, які не пошкодять машину.

Особливості під час миття автомобіля.

Відповісти на питання як часто мити машину можна таким чином: так часто, як цього вимагає ситуація. Якщо Ви бачите, що автомобіль уже забруднений, тоді просто поїдьте на мийку. Немає потреба очищувати його водою та мийними засобами, якщо на капоті лише незначні забруднення. Достатньо легко стерти їх ганчіркою.

Що потрібно знати під час миття автомобіля

Мити автомобіль потрібно правильно. Найкраще робити це на мийках самообслуговування. Таким чином Ви зможете і якісно очистити забруднення, і зекономити гроші.

Отже, найперше слід припаркуватися у спеціально визначеному місці. Це полегшить процес. Потім необхідно дотримуватися чіткої послідовності дій:

  1. Попереднє миття ― для того, що забруднення краще змились, обов’язково треба очистити кузов водою під тиском. Вона подається зі спеціального шланга, тому з легкістю можна зволожити машину з усіх сторін. Інколи в воді може бути розчинена певна кількість мийних сполук. Вступне очищення проводять на відстані від тридцяти до сорока сантиметрів від капота. Після того, як вся поверхня зволожена, варто почекати дві-три хвилини, щоб бруд розм’як. 
  2. Основне миття ― після того, як тверді частинки бруду будуть усунені водою під тиском, можна приступати до ґрунтовного чищення. На кузов автомобіля наноситься спеціальна піна, яка повинна розчинити застарілі плями та бруд. Піну накладають на час від двох до десяти хвилин, в залежності від ступеня забрудненості поверхні. Активні компоненти детергента ефективно, але м’яко очистять кузов та нададуть йому блиску. Зазвичай, після нанесення піни не доводиться додатково використовувати губку, однак, якщо Ви не впевнені чи справиться мийний засіб, можна також протерти поверхню.
  3. Ополіскування ― зрозуміло, що після миття піною необхідно її усунути. Для цього використовують шланг з чистою водою. Тримати його найкраще під кутом сорок п’ять градусів до поверхні автомобіля. Потрібно дуже ретельно змивати піну та стежити, щоб вода не потрапила до салону.
  4. Сушка ― зазвичай на мийках є два способи для осушення кузова: за допомогою потоку повітря або замшевої ганчірки. Для кращого результату можна поєднати ці два способи. Спочатку здути краплі води сухим повітрям, а потім полірувати поверхню замшевою ганчірко.
  5. Нанесення воску ― для того, щоб у подальшому захистити кузов автомобіля від вологи і бруду, можна покрити його воском.
Що потрібно знати під час миття автомобіля.

Миття машини взимку

В холодну пору року машина забруднюється менше, ніж, наприклад, восени. Однак варто пам’ятати, що сіль, якою посипають дороги взимку, хоч і невидима на капоті, має на нього нищівний вплив. Вона роз’їдає фарбу та метал.

Якщо Ви не знаєте, чи варто мити авто зимою, відповідь однозначна: варто. Головне, дотримуватися деяких правил:

  1. Стежте, щоб температура води у шлангу та повітря зовні автомобіля не сильно відрізнялися. Велика різниця може пошкодити кузов.
  2. Старайтеся вибирати для відвідування мийки дні, коли температура повітря вища від нуля. Зараз зими досить теплі, тому знайти підходящий день не викличе турбот. Також можна стежити за прогнозом погоди та вибирати погожі дні.
  3. Якщо на вулиці мороз, а машину необхідно терміново помити, вибирайте мийки, де доступне очищення водою в приміщенні з обігрівом. Це буде найбезпечнішим для Вашого автомобіля варіантом.
  4. Покидати мийку можна після того, як машина буде повністю сухою.
Миття автомобіля взимку на автомийці.

Що стосується частоти миття авто взимку, то робити це потрібно відповідно до ступеня забруднення. Якщо кузов покритий сіллю та грязюкою, не варто чекати та зволікати. Сіль може дуже швидко пошкодити поверхню, тому її варто чим скоріше змити.

Share

Коментувати

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Автомобіль.Вверх