Як мити авто в мороз.

Мийка машини взимку є однією з найбільш дискусійних тем серед автовласників. Дехто з них категорично проти подібних заходів, в той час як інші готові поливати водою власне авто навіть у тріскучі морози. Як же тримати зимою свого залізного коня в чистоті, але не завдати шкоди? Дослухавшись порад професіоналів, ви зможете дійти певних висновків та не припуститися розповсюджених помилок.

Чи варто мити автомобіль в мороз?

Відповідь на це питання залежить від умов «робочого процесу», а також – від стану самого транспортного засобу. Особливо обачними рекомендується бути господарям старих машин, з потрісканою фарбою та подряпинами поверхні. Вода, потрапивши до таких мікроотворів, замерзає при низькій температурі. Це може спровокувати подальше руйнування емалі. Ось чому ТЗ віком від 1 року рекомендується мити у закритих приміщеннях, якщо температура зовні складає нижче – 3С. 

Мийка автомобіля  «з конвеєру» може здійснюватися у більш екстремальних умовах. Якщо на капоті відсутні сколи та подряпини, фарба не є вразливою. Однак якщо стовпчик термометру показує менше мінус 5-10 С, не варто заїзджати на автомийки просто неба. 

Чи варто автомобіль в мороз?

Якщо миття машин пов’язане з певними ризиками, можливо просто відмовитися від нього? Звичайно ж, ні! І справа не тільки в естетичному вигляді вашого авто. Переважна більшість доріг взимку обробляється різними реагентами та сіллю. Ці речовини негативно впливають на металеві частини та гумові ущільнювачі, хромовані деталі, пильовики. Таким чином в холодні місяці очищення має проводитися навіть частіше, ніж влітку. 

Якщо температура надворі становить -20 С та нижче, «водні процедури» краще відмінити. При заїзді з морозу до теплого боксу краще почекати 15-20 хв. Негайний контакт з теплою водою може призвести до пошкодження пластикових елементів, скла і навіть фарби. В закритих боксах одразу починати обробку можна при  t до -15С.

Як мити авто взимку

Нерідко перепади температури спричиняють появу льодяних брил на порогах та під крилами, які потребують негайного видалення. Багато закордонних автовласників взимку практикують нанесення піни на суху поверхню транспортного засобу, але для України це не занадто мудрий варіант. Вітчизняні дороги набагато брудніші, тому починати мити авто взимку в наших умовах потрібно з видалення бруду за допомогою теплої води.  Потім наноситься спеціальна піна, яку змивають ретельно водою. Звичайний автошампунь з магазину не підходить, він тільки зашкодить емалі.

На багатьох автомийках застосовуються спеціальні портали – автоматичні установки для зняття нашарувань піску, снігу, землі тощо. Процес очистки триває не більше 8 хвилин. Істотною перевагою є система обдуву, яка одразу ж прибирає з поверхні залишки вологи.

Як мити авто взимку.

Що робити після мийки автомобіля

Окремої уваги потребує салон – простір під килимками, де може збиратися волога. Експерти радять запастися додатковим набором килимків (і для багажника теж). Потрібно частіше прогрівати салон, аби уникнути надмірної вологи у салоні та багажнику. Після того, як купання вашого залізного коня завершено, ретельно протираються всі двері. Перевірити якість очищення дуже просто – досить провести пальцем по підкрилкам. Сушка за допомогою ганчірок поступово відходить у минуле, на сучасній мийці вам запропонують продувку стисненим повітрям. Потужний струмінь потрапляє до всіх дверей та замків, проходиться по ущільнювачам та дзеркалам. 

Перед тим, як мити авто в мороз, не забувайте поцікавитися у майстра різновидом фінішного засобу для емалі. Звичайний віск доречніше замінити твердим. Речовина заповнює всі тріщинки та відколи, захистить від вологи. Користується популярністю і силіконова змазка, ефект від якої аналогічний. 

Що робити після мийки автомобіля.

Покидаючи мийку, не треба одразу розганятися до звичної швидкості. Кілька хвилин повільної їзди сприяють природному провітрювання кузова. Для просушки гальмівних колодок треба зробити гальмування кілька разів, і воно обов’язково має бути плавним. Іще один секрет – залишаючи авто на стоянці, не потрібно затягувати ручне гальмо. Якщо комплектуючі системи гальмування не повністю сухі, вранці на вас може чекати неприємний сюрприз. 

Отже, тепер ви стали експертом-початківцем в актуальному питанні «Чи варто мити автомобіль в мороз?». Сподіваємося, наші поради допоможуть вам підтримувати свій транспорт в ідеальному стані.

Share

Коментувати

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Автомобіль.Вверх