Як мити авто з воском.

Кузов автомобіля – його найважливіша вітрина. Тож, щоб вона мала гарний вигляд, бажано правильно доглядати за машиною. Що робити, щоб насолодитися прекрасним сяйвом автомобіля та інтенсивним рівномірним кольором? Запорукою успіху є регулярний догляд за допомогою професійних препаратів, зокрема, це мийка машини з воском. 

Для чого потрібен віск для авто

Найпростіше, що ви можете зробити, щоб захистити та зберегти красу фарби для автомобіля, – нанести на неї віск. Передусім, це міра, яка захищає фарбу від забруднення та суворих погодних умов. Тож віск для автомобіля повинен бути найвищої якості. 

Однак це не ліки, що позбавляють дефектів і недоліків фарби. Нанесення воску дозволяє захистити машину від пошкоджень, а не ремонтувати вже наявні. Використання воску – останній крок у кропіткому процесі догляду за автомобільною фарбою.

Особливості вибору воску для машини

Вибираючи віск для кузова автомобіля, зверніть увагу на:

 • його відповідність кольору автомобільної фарби (воскові композиції для темних і світлих фарб відрізняються одне від одного);
 • додаткові властивості: новому кузову знадобляться полірувальний і захисний віск, подряпаному для регенерації – високопоживний віск, а автомобіль, покритий фольгою чи матовим лаком, потребує зовсім інших засобів.

Також важливо, чи ви замовляєте синтетичний, чи натуральний віск. Натуральні засоби мають приємний аромат і при правильному нанесенні надають ідеальний блиск кузову автомобіля. Однак вони трохи менш міцні, ніж синтетичні, що містять спеціальні полімери. 

Пам’ятайте, що перш ніж наносити віск для авто на лак, необхідно підготувати поверхню кузова. Наприклад, виконавши обробку глиною чи стандартне миття відповідно до певних правил.

Вибір воску для машини.

Як підготуватися до мийки машини з воском?

Навіть пилинки достатньо, щоб подряпати й пошкодити бездоганну обробку. Все, що вам потрібно, – це якісні поролонові прокладки, вибраний віск, набір чистих полірувальних рушників із мікрофібри, а ще трохи терпіння та здорового глузду. 

Зважайте на ці рекомендації:

 • Якщо можливо, візьміть машину в гараж, а якщо ні, то робіть усе в затіненому місці чи в похмурий день. 
 • Переконайтеся, що автомобіль пройшов правильну процедуру миття (безконтактним способом).
 • Для найкращих результатів нанесіть віск на щойно вимитий лак.
 • Переконайтеся, що у вас є зручний поролон для нанесення воску.
 • Для полірування воском використовуйте рушник із мікроволокна 300-400 г/м2.

Як мити авто з воском?

Неважливо, використовуєте ви рідкий або пастоподібний віск: за допомогою обох варіантів воску можна досягти чудових результатів. Та їх потрібно застосовувати належним чином. Дізнайтеся, як користуватися воском на мийці.

Рідкий віск:

 • Візьміть поролонову губку/аплікатор.
 • Налийте 2-3 краплі воску розміром з горошину на губку/аплікатор.
 • Злегка стисніть губку, щоб рівномірно розподілити віск по її поверхні. 

Паста чи твердий віск:

 • Злегка занурте губку у віск або дістаньте з банки відповідну кількість твердого воску.
 • Пам’ятайте, що невеликої кількості воскової пасти може бути достатньо навіть для великих поверхонь. Щоб досягти чудових результатів, не потрібно багато воску.

Незалежно від того, використовуєте ви пасту чи рідкий віск для авто, пам’ятайте, що краще нанести 2-3 легкі шари, ніж 1 товстий. Це не з причин економії (хоча економніше використовувати менше продукту щоразу), а з тих, що надлишок воску на поверхні буде важко згладити. Це також може спричинити подряпини чи сліди стирання на лакофарбовому покритті.

Мийка машини з воском.

Що робити після нанесення воску?

 1. Після того, як віск насититься губкою, обережно потріть її об лак дрібними круговими та перекривними мазками. Можна просто застосовувати віск рухами вгору вниз або вліво-вправо, однак нанесення воску круговими рухами забезпечить краще загальне покриття. 
 2. Застосовуючи віск, пам’ятайте, що потрібно опрацьовувати по одній секції за раз. Почніть із верхівки автомобіля, перш ніж навощувати воском двері та нижню панель клапанів. Це допоможе уникнути подряпин фарби, а якщо на ній залишаються сліди бруду, губка не буде добре ковзати по машині.
 3. Залиште віск для машини застигати. Це ще один важливий крок. На відміну від полірувальних паст, які слід розгладжувати відразу після нанесення, віск повинен висохнути. Сушильний ефект воску – це просто виділення розчинників або стабілізаторів по мірі затвердіння воску. Деякі види воску створюватимуть білуватий «туман», який буде помітний на лакофарбовому покритті під час затвердіння, тоді як інші не матимуть ніякого потьмяніння під час сушіння.

Скільки часу потрібно, щоб віск для авто висох? 

Це залежить від погоди й температури, але стандартний часовий проміжок – це 5-12 хвилин. Щоб зрозуміти, чи віск достатньо сухий, зробіть тест. Проведіть сухим пальцем по вощеній поверхні й переконайтеся, що ця дія відкриває чисте й блискуче покриття знизу. Якщо так, то віск сухий. Але якщо під час руху ви бачите сліди, воску потрібно трохи більше часу.

Як прибрати віск із авто?

Після того, як віск висохне, настав час «відшліфувати» поверхню. Потрібно витерти залишки воску, створюючи блискуче покриття. 

 • Візьміть чистий рушник із мікрофібри, складіть його навпіл і приступайте до видалення залишків. При цьому не потрібно чинити надмірний тиск. Краще почати з верхніх частин автомобіля, перш ніж витирати нижні. Цей метод ефективний у запобіганні подряпинам у фарбі.
 • Найкраще працювати з однією ділянкою за раз. Після видалення воску переверніть рушник і злегка протріть поверхню чистою стороною. Продовжуйте, поки весь віск не буде видалений. 
 • Якщо ви випадково впустили рушник на підлогу, візьміть новий рушник із мікрофібри, перш ніж продовжувати, щоб не було ризику появи подряпин. 
 • Якщо ви використовуєте для цього техніку, переконайтеся, що це орбітальний полірувальник із правильним кріпленням.

Тепер ви знаєте, як мити авто з воском. Можна відступити назад і помилуватися своєю роботою. Можливо після воскової мийки ви побачите незначний мазок. У такому випадку візьміть невелику пляшку з пульверизатором, наповнену чистою водою, а потім злегка розпиліть на фарбу. Одразу швидко протріть поверхню окремим рушником з мікроволокна. Ось і все – процес доволі легкий, можна насолоджуватися результатом. 

Як мити машину з воском.

Що ще потрібно знати про мийку машини з воском?

Перш ніж вощити машину, потрібно пам’ятати декілька речей:

 • Якщо наносити віск місцями (навіть із використанням лаку «2 в 1» та воскових виробів), це НЕ усуне сліди подряпин, смоли, деревного соку, асфальту, окислення фарби тощо. Щоб виправити та усунути ці недоліки, фарбу необхідно попередньо очистити та відполірувати. Особливо це стосується автомобілів чорного чи темного кольору, адже саме на такій фарбі сліди стирання найсильніші. Зважаючи на це, мийки воском недостатньо, якщо ви хочете видалити подряпини й потертості.
 • Попередньо транспортний засіб потрібно буде ретельно вимити за допомогою відповідної процедури миття. Ви повинні протистояти спокусі нанести віск, якщо транспортний засіб не відмитий належним чином. Чому? Весь бруд і пил на поверхні лише подряпають лакофарбове покриття після нанесення воску. Це спричинить дуже шкідливе середовище на поверхні лакофарбового покриття.

Чи потрібно змивати віск з машини? Після процедури його нанесення бажано додатково зробити мийку осмосом – таким чином вдасться позбутися зайвого воску та позбутися жирної плівки.

Що робити, якщо ви вже обробили машину воском і не впевнені, чи фарба все ще захищає вашу машину? Щоб визначити, чи потребує фарба воску, перевірте кузов автомобіля на наявність крапель води під час очищення. Якщо після обприскування водою ви побачите, що багато крапель повільно стікають поверхнею, то не потрібно наносити віск. Це означає, що на лакофарбове покриття вже нанесено якийсь засіб для захисту. Та якщо ви помітили, як кузовом дуже швидко стікають водяні кульки, значить можна використати тонкий шар воску – як фініш для поліпшення захисту та блиску.

Приїжджайте на цілодобову мийку самообслуговування «Файна мийка», щоб ефективно, швидко та зручно очистити автомобіль. Все ж таки завжди добре, коли машина чиста, а всі пошкодження фарби належним чином діагностовані та відремонтовані. Чекаємо на вас!

Share

Коментувати

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Автомобіль.Вверх