Часто у власників автомобілів виникають сумніви щодо того, чи варто мити двигун автомобіля. З одного боку, ризиків може бути більше, ніж переваг. З іншого ж, таке очищення дає певні результати, і якщо проводити його правильно і з дотриманням чітких інструкцій, то можна значно покращити роботу авто.

Для чого потрібна мийка двигуна авто

Двигун автомобіля у більшості випадків забруднюється мастилом та частками палива. До цього додається порох, а разом речовини створюють жирну плівку на запчастинах. Така “шуба” з бруду повинна бути змита, адже вона негативно впливає на роботу внутрішньої системи машини.

До причин, чому слід періодично очищувати двигун, відносять:

 1. Бруд, який “налипає” на мотор дуже часто призводить до перегріву. Він утворює термоізолювальний шар, який перешкоджає правильній тепловіддачі.
 2. Накопичення під капотом мастила, часточок бензину чи іншого виду палива може призвести до трагічних наслідків, адже ці речовини мають високу здатність до самозаймання.
 3. Бруд негативно впливає на процес заведення автомобіля та може спричиняти коротке замикання.
 4. У випадку поломок, пил та інші речовини, накопичені на двигуні, можуть перешкоджати процесу діагностики та ремонту.

Як зрозуміло, очищення автомобіля повинно проводитися для того, щоб покращити чи підтримати стабільну роботу двигуна, а також щоб уникнути небезпечних ситуацій.

Чим мити двигун автомобіля вдома

Багато людей задають собі питання чим мити двигун автомобіля. Першочергово слід зазначити, що миття двигуна слід проводити лише в теплі сухі дні. Тільки при таких обставинах під капотом не буде надмірної вологості та механізм вдасться якісно просушити.

Найкращими засобами для миття деталей автомобіля є спеціальні детергенти. Їх склад ідеально пристосований до такого завдання і вони точно не зашкодять двигуну та іншим запчастинам. Зазвичай їх можна без проблем придбати у спеціалізованих магазинах. На ринку існує безліч фірм, які пропонують на вибір безліч мийних рідин. У більшості випадків різниця у складі невелика, тому можна вибирати засоби з середньої цінової полки.

Для миття двигуна не підійдуть агресивні детергенти, які містять кислоти. Такі речовини у складі можуть мати вкрай негативний вплив на матеріали, з який складаються запчастини, наприклад, спричиняти корозію чи ржавіння.

В домашніх умовах можна застосувати засіб для миття посуду. Він ефективно розчинить жир та бруд, і водночас, не пошкодить деталі. Не підійдуть засоби для миття ванни та унітазів, підлоги чи вікон, мила для рук. Перші з них занадто агресивні, а другі ― занадто лагідні. Також не слід використовувати засоби для миття у порошку, лимонну кислоту т інше. Ці хімічні сполуки можуть вступати в реакцію з мастилом чи металом.

Часто автоводії використовують для миття двигуна спеціальний шампунь для очищення капотів. Однак, це помилкове рішення. У їхньому складі знаходяться сполуки, які здатні нанести пошкодження пластиковим та металевим запчастинам. Ні в якому разі не можна використовувати бензин чи інші легкозаймисті речовини, адже таким чином можна створити ідеальні умови для виникнення пожежі.

Для миття двигуна, крім делікатного мийного засобу, знадобляться поліетиленові пакети або фольга, скотч, губки, гумові рукавички, ганчірки та щітки з м’якою щетиною (можна використати зубні). Не можна використовувати жорсткі щітки, особливо з металевою щетиною. Слід також придбати харчову соду, яка знадобиться для очищення електродів, які окислилися.

Як правильно помити мотор автомобіля в домашніх умовах

Часто можна почути питання як помити двигун автомобіля в домашніх умовах так, щоб йому не зашкодити. Насправді, зробити це самостійно не дуже легко. Є дуже багато аспектів, на які необхідно звертати увагу, адже навіть необережний рух може призвести до поломки авто.

Насамперед необхідно коротко розповісти про те, чого не слід робити під час миття двигуна:

 1. Не слід використовувати для очищення двигуна струмінь води під тиском. Це неодмінно призведе до потрапляння рідини як всередину двигуна, так і на інші деталі. Така кількість води буде довго висихати, що може призвести до корозії металу або ж серйозніших пошкоджень.
 2. Не можна мити двигун на вулиці при мінусовій температурі повітря. Тепла вода та холодне повітря не найкраще поєднання для двигуна та інших запчастин.
 3. Перед тим, як почати процес очищення необхідно охолодити машину. Ні в якому разі не наносьте мийні засоби на гарячий мотор, вони “присохнути” до металу. Необережні рухи призводять до опіків шкіри.

Отже, як правильно помити мотор:

 1. Перш за все, потрібно переконатися, що двигун охолов.
 2. Наступним кроком повинне бути від’єднання клем від акумулятора.
 3. Потім необхідно захистити певні деталі автомобіля від потрапляння вологи. В цей список найперше входить повітрозабирач. Потрапляння води в нього може призвести до серйозної поломки двигуна внутрішнього згоряння. Іншими деталями, які потрібно вберегти від води є котушка запалювання, акумуляторна батарея, контакти, клеми та елементи електричного ланцюга.

Для проведення цієї процедури необхідні раніше згаданий скотч, фольга та поліетилен. Деталі слід накрити шаром захисної плівки та зафіксувати.

 1. Далі необхідно приготувати засіб для миття двигуна. Розвести рідину слід згідно з інструкцією виробника. Зазвичай пропорція виглядає як 20-50 мілілітрів детергента на літр теплої води.
 2. Процес безпосереднього миття мотора слід розпочати зі зволоження металу. Це можна зробити за допомогою губки, зволоженою чистою водою. Поплескуючими рухами змочуємо мотор. Опісля губку необхідно насичити розведеним детергентом і акуратно проводити нею по забруднених поверхнях, легко натискаючи. Залишити мийний засіб на поверхнях слід на приблизно п’ять хвилин.
 3. Чим помити двигун авто від масла? Якщо очистка двигуна не проводилася довгий період, застарілі плями та потоки можна пошурувати зубною щіткою. Якщо забруднення не вдається стерти, варто спробувати відмити їх розчином води та керосину. Він підходить тільки для металевих деталей. Як правило, сполука добре справляється з жирними плямами від мастила. Засіб наносять ганчіркою безпосередньо на пляму та одразу ж усувають бруд та залишок детергента. Керосиновий розчин слід ретельно змити чистою водою.
 4. Останній етап, яким завершується мийка двигуна, це ополіскування. Цей процес слід проводити особливо акуратно, щоб не залити деталі автомобіля водою. Не слід використовувати велику кількість води. Краще змивати мийні засоби довше, але з гарантією того, що запчастини не будуть мати контакту з водою. Ні в якому разі не можна використовувати шланг, де рідина подається під тиском.

Слід змочувати чисту губку у чистій воді та добре витискати зайву рідину. Ретельно і водночас делікатно проводити вологою губкою по деталях, усуваючи піну. Процедуру слід повторити кілька раз. Опісля необхідно повторити ту саму процедуру, але з використанням чистої води та ганчірки.

Після ополіскування слід переконатися, що всі елементи підкапотного простору ретельно очищені від залишків мийного розчину.

Не менш важливим кроком миття двигуна є його осушення. Заводити мотор одразу ж після його контакту з водою не можна. Це може призвести до небажаних наслідків. Для того, щоб пришвидшити процес висихання, ідеально підійдуть одноразові паперові серветки. Вони добре вбирають воду і не мають ніякого впливу на запчастини. Завдяки тому, що такі серветки тонкі, вони легко можуть висушити рідину у важкодоступних місцях.

У будь-якому випадку, навіть при найбільш ретельному осушенні, повністю усунути залишки рідини не вдасться. Тому варто залишити капот відкритим та дозволити воді випаруватися природним шляхом. Перед цим слід усунути захисну фольгу та поліетилен. Необхідно перевірити, чи вода не потрапила під це покриття. У випадку, якщо загорнуті раніше запчастини будуть вологі, потрібно просушити їх паперовими серветками.

Якщо Ви помітили на контактах акумуляторної батареї окислення чи корозію, то можна застосувати для їх очищення розчин соди та води в пропорції 1:1. Кашку слід наносити зубною щіткою. Після накладення розчину його потрібно усунути змоченою у чистій воді ганчіркою. Залишки вологи необхідно забрати паперовою серветкою.

Що стосується миття двигуна зимою, то у випадку потреби його слід проводити у спеціальному боксі. Зазвичай цю процедуру можна провести на мийках самообслуговування.

Share

Коментувати

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Автомобіль.Вверх