Автомобіль на мийці.

Дуже часто словосполучення “автомийка” асоціюється із автоматизованим конвеєром із щіток та розпилювачів. Однак, останнім часом з’явилася велика кількість мийок із самообслуговуванням: це може бути як велике пусте приміщення, по центру якого розташовується автомобіль, так і П-подібна споруда із міцного пластику, невелика за розмірами (бокс).

Мийки самообслуговування мають безліч переваг: до них рідко бувають черги, Ви можете самі контролювати процес очищення автомобіля, і головне, Ви значно заощаджуєте кошти.

У випадку мийок із самообслуговуванням, можна застосувати приказку: хочеш зробити щось добре ― зроби це сам. Багато людей уникають опції самообслуговування на мийках через те, що не завжди знають у якій послідовності проводиться очищення авто. Тому, щоб дізнатися як помити машину на мийці самообслуговування, рекомендуємо Вам прочитати текст, поданий нижче.

З чого починається мийка

Щоб правильно мити автомобіль на мийці самообслуговування, варто дотримуватися чіткої інструкції. 

Перш за все, необхідно правильно припаркуватися, щоб якісно відмити автомобіль. У більшості випадків в гаражі чи боксі є спеціальне позначення на підлозі, яке виконує роль орієнтира для встановлення автомобіля.

Після паркування переконайтесь, що навколо транспортного засобу є достатньо місця для того, щоб обійти його з усіх сторін. Окрім того, обов’язково перевірте, чи знаходиться ваш транспортний засіб достатньо близько до обприскувача, щоб можна було помити його обидві сторони.

Порядок миття машини на мийці самообслуговування

Для того, щоб самостійно помити свій автомобіль, потрібно дотримуватися чіткої послідовності дій:

Попереднє миття

Для того, щоб якісно помити машину, необхідно зробити так зване вступне або попереднє миття. Воно являє собою очищення поверхні автомобіля від бруду завдяки спеціального шланга, вода із якого виходить під тиском. Інколи, у воді може бути розчинена незначна кількість детергентів.

Функція попереднього миття заключається у видаленні забруднення з кузова (пилу, застарілих плям, інших твердих часточок та інше). Таке очищення слід проводити на відстані приблизно 30-40 сантиметрів від поверхні машини. Якщо підносити шланг ближче, може бути пошкоджене захисне покриття автомобіля ― лак і фарба. Найкраще проводити попереднє миття гарячою водою.

Основне миття

Очевидно, що під час вступного миття змити весь бруд не вдасться. Наступний етап під назвою основне миття включає нанесення спеціальної піни, під дією якої повинні розчинитися застарілі плями та інший бруд. Для того, щоб запустити подачу піни на мийці, необхідно вибрати на терміналі потрібну опцію. Після того, як Ви накладете шар піни, варто почекати кілька хвилин (зазвичай від 2-5 хвилин до 10, в залежності від ступеня забруднення автомобіля). У більшості випадків активні компоненти в складі піни самостійно розчиняють забруднення. Якщо плями залишилися, можна додатково скористатися м’якою губкою.

Мийка автомобіля

Ополіскування

Після того, як всі забруднення були усунуті активними компонентами мийного засобу, потрібно змити піну з транспортного засобу. Для цього необхідно обрати на терміналі режим ополіскування, для якого використовуємо воду без розчиненого у ній мийного засобу. Шланг потрібно тримати під кутом 45 градусів відносно поверхні автомобіля. Вода під тиском ретельно змиватиме піну, Ваше завдання простежити, щоб рідина не потрапили в салон авто та під кришку капота. Коли піна буде усунута, можна завершувати процес ополіскування кузова.

Миття дисків

На деяких мийках самообслуговування можна також зустріти режим миття дисків. Ви можете ним скористатися для того, щоб очистити металеві деталі всередині коліс. Під час використання такої опції, із пістолета подається вода із спеціальним кислотним засобом, який ідеально відчищає поверхню дисків.

Миття дисків автомобіля на мийці самообслуговування.
7

Сушка

Осушити машину після миття можна за допомогою потоку повітря або замшевої ганчірки. Звертаємо уваги, що не всі мийки самообслуговування мають режим осушення повітрям, під час якого краплі води здуваються потоком повітря. Однак така система являється надзвичайно ефективною та прискорює процес сушіння.

Варто зазначити, що блиск і сушка замшевою ганчіркою невіддільні: таким чином Ви додатково поліруєте машину під час осушення.

Нанесення воску

Якщо в налаштуваннях терміналу є функція нанесення воску, Ви можете покрити ним весь кузов Вашого автомобіля. Зробити це можна за допомогою розпилювального пристрою ― так Ви зможете нанести тонкий шар воску на поверхню Вашого автомобіля. Віск чудово захищає лакофарбове покриття автомобіля від негативних впливів зовнішнього середовища. Часто можна почути твердження, що обробка воском не обов’язкова і цей етап можна пропустити, щоб зекономити. Однак віск володіє чудовими ізолювальними властивостями і ідеально справдяться з функцією захисту покриття автомобіля.

Осмос

Осмосом називають процес демінералізації води. У застосуванні до автомийки осмос ― це спеціальна програма для ополіскування автомобіля. З апарату високого тиску подається очищена вода, яка не містить солей і інших домішок, які зазвичай залишають розводи на кузові після висихання. Поверхня стає чистою і блискучою, на ній відсутні плями і розводи.

Чистка салону

Ви уже дізналися, як правильно мити машину на мийці, однак крім кузова, догляду також потребує внутрішня частина авто. Щоб почистити салон, перш за все необхідно зняти килимки. Гумові підстилки можна очистити за допомогою шланга та води під тиском. Для прибирання салону більшість автомийок пропонують потужні пилососи та парові очисники (пара може включати мийні засоби для особливо складних забруднень).

Прибирання салону автомобіля.

Що робити після миття?

Після того, як Ви закінчили мити авто на автомийці та осушили транспортний засіб і салон, потрібно повернути шланги та інші прилади на спеціально відведені місця. У випадку, якщо на даній мийці оплата проводиться після миття автомобіля, потрібно оплатити послуги на касі.

Скільки коштує помити автомобіль за допомогою мийки самообслуговування

Ціна послуг на мийках самообслуговування встановлюється в залежності від техніки та якості мийних засобів. Вона може коливатися в межах від 100 до 800 гривень за сеанс. Варто звернути увагу, що на деяких мийках Ви оплачуєте час, за який очищуєте машину, а на деяких безпосередньо процедуру миття. Самостійно помити автомобіль значно вигідніше, ніж скористатися послугами автоматичної чи ручної автомийки, але мийка самообслуговування в 2021 році є одним з найпопулярніших місць для миття авто.

Лайфхаки для економії коштів

Перед тим, як обрати сервіс і почати мити машину на мийці самообслуговування, зверніть увагу на ті, які пропонують акції та знижки. Це найпростіший та найефективніший спосіб зекономити. Якщо Ви користуєтесь послугами мийки самообслуговування, у якій оплачується час, під час процесу не відволікайтеся та не витрачайте час намарно. Перед початком очищення ознайомтеся із програмами та режимами, які Ви можете застосувати на конкретній мийці. Чітко дотримуйтеся інструкцій та послідовності миття.

Кращі автомийки у Львові

На ринку присутні безліч фірм, які пропонують свої послуги. Однак, щоб знати яка найкраща автомийка у Львові, слід звернути увагу на:

  • ціни, які пропонує мийка самообслуговування;
  • якість мийних засобів;
  • відгуки попередніх клієнтів;
  • техніку.

Миття машини своїми руками на хороших автомийках принесе Вам бажаний результат.

Share

Коментувати

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Автомобіль.Вверх