Миття автомобіля в домашніх умовах.

Багато власників автомобілів цікавляться як помити машину в домашніх умовах. Існує багато нюансів, на які слід звернути увагу під час миття кузова своїми руками. Неправильне очищення поверхні автомобіля може спровокувати пошкодження фарби і лаку чи навіть зіпсувати внутрішні деталі транспортного засобу. Якщо Ви хочете дізнатися як правильно мити машину, ознайомтеся з рекомендаціями, які вказані нижче.

Чим краще помити автомобіль

На ринку існує чимало варіантів, якими може скористатися кожен із нас, для того щоб помити автомобіль. Серед них безконтактна мийка самообслуговування, автоматична мийка та звичайне миття автомобіля за допомогою відра з водою та губки. Якщо автоматична мийка зазвичай коштує дорого, то помити машину своїми руками значно вигідніше.

Миття авто в домашніх умовах.

Застосуванням мийки

Мийки самообслуговування зазвичай пропонують використовувати апарати високого тиску та спеціальні мийні засобі. Під час процесу клієнт вибирає на терміналі відповідні програми, до яких входять:

 • попереднє миття, під час якого за допомогою струменя гарячої води розмочуються плями та застарілий бруд;
 • основне миття, яке включає очищення поверхні кузова водою із розчиненим детергентом;
 • ополіскування, або змивання, із поверхні автомобіля піни;
 • сушка ― відбувається завдяки потоку теплого повітря або спеціальної ганчірки;
 • чистка салону та дисків.

Очищення машини за допомогою потоку води під тиском надзвичайно дієве і дозволяє якісно відмити забруднення та надати поверхні блиску.

Використання відра з водою

Якщо Ви хочете зекономити, чи поблизу немає доступної мийки із відповідною технікою, можна скористатися відром з водою. Такий спосіб не надто дієвий і від нього не можна очікувати бездоганних результатів. Однак у деяких випадках таке миття залишається єдиним доступним варіантом того, як помити авто.

Миття автомобіля ганчіркою.

Вибираємо хімію

Багато власників автомобілів вважають, що немає різниці чим мити машину. Однак миття машин вимагає застосуванням спеціальних шампунів, які потрібні для того, щоб вивести бруд і плями. Варто звернути увагу, що для цього не підходять засоби для миття посуду чи рідке мило. Слід використовувати лише відповідні детергенти, які забезпечать правильний лужно-кислий баланс та не пошкодять поверхню. Такі шампуні можна придбати у спеціалізованих магазинах.

Серед таких засобів присутні:

 • активна піна ― нейтральний агент рН, який ефективно видаляє невеликий шар бруду;
 • шампунь ― як уже згадувалося, побутові мийні засоби можуть згубно позначитися на лакофарбовому покритті автомобіля. Рекомендується використовувати спеціально підготовлені шампуні, які безпечно видаляють бруд;
 • засіб для миття (очищення) дисків, який не пошкодить блискучу поверхню.

Вибір засобів і інструментів

Очевидно, що окрім детергентів для миття автомобіля необхідні також певні аксесуари. До їх списку входять:

 • відро води, а краще кілька;
 • гумові рукавички, які покликані захистити Вашу шкіру від негативних впливів мийних засобів;
 • пориста губка або спеціальна ворсиста ганчірка;
 • рушник для осушення, який дозволяє безпечно висушити машину без плям і розводів.
Миття автомобіля.

Додаткові засоби для миття автомобіля

Щоб добитися найкращого результату, варто скористатися додатковими засобами. До них відносять рідину для миття скла, серветки для чищення шиб, ганчірки для протирання шиб.

Послідовність дій під час миття автомобіля

Щоб правильно помити машину вдома потрібно слідувати інструкції. Дотримання чіткої послідовності дій під час миття автомобіля своїми силами це запорука успіху. До Вашої уваги пропонуємо поради як правильно мити авто:

 1. Обливаємо автомобіль теплою водою і залишаємо кузов відмокати на кілька хвилин, залежно від ступеня забрудненості.
 2. Оприскуємо диски засобом для їх очищення та делікатно протираємо їх м’якою губкою або щіткою із натурального ворсу.
 3. Якщо забруднення автомобіля незначні, наносимо на поверхню машини піну та залишаємо її на кілька хвилин, щоб активні компоненти почали роз’їдати плями. Опісля кузов потрібно очистити делікатними круговими рухами, застосувавши мочалку з великими порами.
 4. У випадку, якщо машина потребує ретельного миття, необхідно розчинити у відрі з водою вибраний шампунь. Наступним кроком є насичення губки рідиною і нанесення її на кузов автомобіля легкими круговими рухами. Засіб залишаємо на поверхні кузова на кілька хвилин. Вода з мильним розчином повинна роз’їсти застарілі плями. Якщо необхідно, можна додатково протерти кузов вологою губкою.
 5. Наступний етап для того, щоб правильно помити автомобіль ― ополіскування. Щоб змити піну або розчин шампуню потрібно лити воду з відер на кузов автомобіля, доки він не стане повністю чистим.
 6. Перед останнім кроком є осушення машини за допомогою сухої чистої тканини з мікрофібри, що дозволяє прибрати зайву вологу, усунути плями та розводи.
 7. Після цього можна перейти до миття вікон. Шибки оприскуємо відповідним засобом та протираємо сухою ганчіркою до повного висихання.
Share
Автомобіль.Вверх