Автомийка самообслуговування Файна Мийка.

Створити бізнес і отримувати від нього дохід ― один з найкращих варіантів вкладення фінансових ресурсів. Якщо Ви плануєте інвестувати у власну справу пов’язану із очищенням автомобілів, у Вас точно виникає безліч питань на кшталт як правильно відкрити автомийку, які необхідні документи для відкриття автомийки та інші. 

Вибір місця

Одним із головних критеріїв вибору місця для автомийки є його близькість до населеного пункту та наявність певної площі, вільної від забудов, навколо майбутнього об’єкта. Іншим вагомим критерієм розташування автомийки самообслуговування є завантаженість доріг поблизу. Навряд чи водії хотітимуть стояти у заторах, щоб помити авто. Не рекомендується розміщувати мийку в центрі міста чи біля нього, адже витрати на оренду можуть негативно впливати на рентабельність бізнесу.

Оптимальним місцем для розташування таких об’єктів стане дорога, яка веде із центру до спальних районів. При цьому, чим ближче бізнес до таких територій, тим краще. Найкраще орендувати землю впритул до спального району. Таким чином, повертаючись з роботи, водії заїжджатимуть на мийку. Однак звертайте увагу на так звану “елітність” району. Навряд чи власники дорогих машин будуть користуватися послугами мийки самообслуговування. Хорошим місцем також являється територія біля стоянок або автосервісів.

Обираючи місце, звертайте увагу на можливість підведення води та наявність каналізації, хорошого під’їзду, а також раціональність вартості оренди.

Реєстрація

Відкриття автомийки вимагає її реєстрації як приватного підприємства. Існує безліч нюансів, які необхідно брати до уваги під час офіційного оформлення бізнесу. Найчастіше власники майбутніх автомийок реєструють себе як індивідуальних підприємців, а оподаткування здійснюється за спрощеною системою. Основним видом діяльності вказують “Миття, полірування автомобілів і подібні послуги”.

Документи для відкриття бізнесу, їх підготовку та реєстрацію варто довірити юристу. Тільки в такому випадку Ви зможете без проблем відкрити бізнес і уникнути отримання штрафів.

Які документи потрібні для відкриття автомийки в Україні

Як відкрити автомийку законно? Потрібно підготувати документи та отримати дозволи від:

 • санітарно-епідеміологічної служби;
 • енергонагляду;
 • пожежної інспекції;
 • інших.

Окрім цього, існує також список документів для легальної роботи і початку законного спорудження автомийки:

 • бізнес план автомийки та кошторис;
 • дозвіл від містобудівних органів;
 • дозвіл на оренду землі;
 • інші.
Автомийка самообслуговування.

Скільки коштує відкрити мийку самообслуговування

Неможливо назвати універсальну точну суму, яка потрібна для того, щоб відкрити бізнес. Скільки коштує відкриття автомийки залежить від багатьох факторів, основними серед яких являються вартість оренди чи купівлі землі у Вашому місті, послуг юриста, ціни на обладнання та іншого. Прийнято вважати, що для започаткування такого бізнесу потрібно близько 350-400 тисяч гривень у середніх за кількістю населення містах, та кілька мільйонів у великих.

Обладнання для автомийки

Одним з пунктів, які вимагають найбільшого капіталовкладення, являється устаткування. В цей перелік входять установки для подачі води під певним тиском, фільтри для води, помпи, порохотяг з функцією вологого очищення, апарати для фільтрування стічних вод. Це мінімум, який необхідний на будь-якій автомийці. Звичайно, покупки дорогого устаткування на початковому етапі нераціональні. Придбати коштовні апарати краще після того, коли у вас буде клієнтська база та досвід роботи. 

Під час вибору устаткування, можна придбати апарати, які були у вжитку. Їх ціна менша на 30-40%, але це не означає, що вони працюють гірше. Не варто купувати нові брендові механізми, якщо у Вас обмежений бюджет. У такому випадку Вам доведеться встановлювати високі ціни на послуги, і в результаті Ви можете не привабити клієнтів. Тоді покупка дорогих апаратів не окупиться.

Не варто також купувати дешеве устаткування виробництва невідомих фірм. Такі механізми як правило швидко ламаються і отримати повернення коштів по гарантії практично неможливо. У будь-якому випадку, у разі придбання нових апаратів уважно читайте умови договору купівлі-продажу і вибирайте тільки офіційних представників. Монтаж обладнання слід довірити виключно досвідченим майстрам.

Миття автомобіля на мийці самообслуговування.

Персонал

Очевидно, що на мийці самообслуговування повинен бути присутній обслуговуючий персонал. Залежно від розмірів бізнесу, кількість працівників може варіюватися. Зазвичай рекомендується організація мийки з 3 і більше постами. У такому випадку, Вам потрібно найняти для обслуговування клієнтів на станції 2-3 людини на зміну. Окрім цього, Вам потрібен бухгалтер та касир. Можливо також скористатися послугами аутсорсингової компанії, яка буде займатися фінансовими питаннями, і тоді наймати бухгалтера не обов’язково. Пам’ятайте, що за кожного офіційно оформленого працівника необхідно платити податок..

Доходи та витрати

Перед відкриттям проконсультуйтеся з економістом, який обчислить рентабельність мийки самообслуговування і вирахує мінімальні початкові вкладення. Зверніть увагу, що максимальна кількість автомобілів, які можливо обслужити за день складає близько двохсот п’ятдесяти машин, в залежності від техніки та швидкості роботи персоналу. Кількість відвідувачів також залежить від пори року та погоди, тому не можна встановити точний відсоток рентабельності.

Доходи ― це всі кошти, які Ви отримуєте за період роботи автомийки. Витрати, відповідно, це фінансові засоби, які Ви використовуєте для оплати праці персоналу, сплати податків, покупки устаткування та іншого. Дохід ― це різниця між прибутком і витратами. Вважається, що середня рентабельність автомийок самообслуговування на території України складає близько сорока відсотків. Це означає, що термін окупності складає два роки один місяць за умови, що сталою залишиться ціна на оренду земельної ділянки, кількість клієнтів не буде зменшуватися, вартість постачання води та користування каналізацією не буде збільшуватися більш ніж на 8%.

Миття автомобіля на мийці самообслуговування.

Поради як успішно вести бізнес

Отже, Ви уже дізналися як відкрити автомийку самообслуговування, однак щоб бізнес був рентабельним та прибутково необхідно звернути увагу на кілька пунктів:

 • передові технології миття і якість обслуговування ― клієнти повертаються на ті автомийки, де процес триває мінімум часу, а результати перевершують очікування. Завжди проводьте бесіди із персоналом та вчіть їх як правильно розмовляти із відвідувачами;
 • додаткове обладнання ― старайтеся оновлювати та купувати допоміжне устаткування кожні шість-вісім місяців. Нові цікаві послуги завжди приваблюють клієнтів. Не нехтуйте такими функціями як покриття авто воском чи мийка двигуна, для забезпечення успіху підприємства необхідний набір послуг для найкращого обслуговування. Якщо власник авто зможе зробити всі необхідні процедури по догляду на одній автомийці, він обов’язково повернеться і порекомендує Вас друзям;
 • акції та знижки ― запропонуйте постійним клієнтам програму лояльності, де, наприклад, кожне 5 миття безкоштовне, або ж із знижкою 50%. Проводьте акції напередодні свят чи до дня народження;
 • кафе та магазин ― чималий дохід приносить торгівля їжею та снеками на автомийках. Якщо відкриття кафе чи їдальні вимагає оформлення багатьох документів, то встановлення автомата з напоями та фаст-фудом можна провести без додаткових дозволів.
Share

Коментувати

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Автомобіль.Вверх