Як вибрати обладнання для автомийки.

У зв’язку з тим, що кількість автомобілів збільшується з кожним днем, активно розвивається і сфера обслуговування машин.  В перелік цих сервісів входять автомийки самообслуговування. Для тих, хто вирішив відкрити автомийку, важливою є покупка якісного обладнання за оптимальною ціною.

Як вибрати обладнання для автомийки та на що звернути увагу? Перш за все, необхідно визначити бюджет. На ринку апаратів для миття машин є прилади для всіх цінових сегментів. Як показує практика, не варто купувати найдешевші системи, адже вони часто ламаються та постійно потребують ремонту. В результаті, вся робота автомийки припиняється, а клієнти не бажають сюди повертатися. Саме тому краще робити вибір на користь обладнання з середнього та високого цінового сегмента.

Помпи і мотори ― основне обладнання для автомийки

Вибору цього обладнання потрібно приділити особливу увагу. Помпи для автомийок бувають двох типів: пластикові та металеві. Зрозуміло, що перший варіант буде значно дешевшим, однак також менш надійним. Пластикові помпи підходять для сервісів, де за день обслуговують 20-30 машин.

Дорогі металеві помпи вирізняються тим, що корпус та поршні всередині них виготовлені з нержавіючої сталі. Завдяки цьому, вони являються надзвичайно стійкими та витривалими. Навіть найбільші навантаження не здатні призвести до поламання цих механізмів.

Під час вибору помпи слід звертати увагу не тільки на технічні характеристики, але і на муфту. Муфта це елемент, який з’єднує саму помпу з мотором. Вона повинна бути гнучкою та пластичною. Завдяки такій м’якості та еластичності її можна буде легко використати у випадку дефектів валів. Редуктор, у свою чергу, буде захищений від заклинань. 

Якщо говорити про параметри, то для мийки самообслуговування з середнім рівнем завантаженості, підійде обладнання з наступними характеристиками:

  • тиск ― від 150 бар;
  • продуктивність ― підбирається в залежності від тиску;
  • потужність ― 4-5 кВ.

Всі параметри взаємопов’язані. Під час вибору помпи необхідно звертати увагу на кожен з них.

Обладнання для автомийки.

Що стосується мотора, то найперше слід розібратися у його видах. Виділяють високооборотні і низькооборотні мотори. Вони працюють у парі з помпами, тому ці два елементи слід купувати разом.

Основним критерієм для мотора являється його продуктивність. Як вже було вказано, цей показник тісно пов’язаний з тиском і потужністю. Спрощуючи, цю залежність можна пояснити наступним чином: чим більша потужність мотору, тим більший об’єм води під певним тиском він перекачує за одиницю часу, і тим вища продуктивність його роботи.

Для автомобільних мийок використовують двигуни такої потужності:

  • 400-500 л/год;
  • 600-800 л/год;
  • 1000 л/год і більше.

Вважається, що для невеликих мийок з середньою завантаженістю вистачає двигунів потужністю 400-500 л/год.

Дозатори та подача хімії

Висококласний та практичний дозатор незамінний на кожній мийці самообслуговування. Від правильної концентрації  детергенту у воді залежить якість очищення автомобілів. Дозатори ― це ті елементи обладнання для автомийки, на яких не варто економити.

Хороший дозатор повинен відповідати наступним критеріям:

  • мати систему точного налаштування подачі кількості речовини;
  • добре змішувати компоненти;
  • мати низькі втрати тиску та захист від потрапляння вологи;
  • мати систему кріплення на стіну.

В залежності від моделі, дозатори можуть функціонувати використовуючи силу тиску води, або ж електроенергію. Очевидно, що перші слід купувати лише у випадку, якщо тиск води буде відповідати вимогам виробника. У іншому випадку, таке обладнання для мийки самообслуговування просто не буде працювати.

Обладнання для автомийок.

Аксесуари для мийок самообслуговування

Аксесуари це такі ж незамінні елементи обладнання для мийок самообслуговування як і помпи та мотори. В їх список входять пістолети, шланги, тримачі для килимків та пістолетів, барабани для шлангів, консолі.

Вони необхідні для того, щоб швидко та якісно обслужити авто без великих часових затрат. Як правило, ці елементи виготовляють з нержавіючої сталі. Звичайно, на ринку можна знайти також дешеві аналоги, однак в умовах підвищеної вологості та перепадів температури вони можуть швидко виходити з ладу. Тому краще вибирати дорожчі моделі, які стовідсотково прослужать довго.

Як обрати обладнання для автомийок в залежності від завантаженості

Кожна автомийка обслуговує певну кількість автомобілів на день. Логічно, що для тих сервісів, де кількість машин не перевищує 50, підійде обладнання середньої цінової категорії. Тим, хто обслуговує більше ніж 50 автомобілів, потрібно обирати більш потужні системи, які не дадуть збій і не зупинять роботу всієї автомийки.

Отже, для невеликих комплексів (20-30 машин на день) підійде обладнання на 4-4,4 кВт з тиском води 160-180 бар, і потужністю 600-700 л/час. Воно підходить як для професійних мийок, так і для домашнього використання. Як правило, їх корпус виготовлений з пластику, що допускається у випадку невисокої завантаженості. Такі системи також достатньо економні, через те, що витрати води складають 600 літрів в годину, при тиску 150 бар і потужності 3 кВт.

Для мийок, де на день обслуговується 30-70 машин, підходять більш потужні системи. Їх продуктивність складає 800-900 л/год,  при 190-200 бар і потужності 5-7 кВт. Краще вибирати апарати, у які вмонтований манометр, регулятор сили струменя. 

Обладнання для мийок самообслуговування.

Додаткове обладнання

Окрім основного обладнання, на мийці самообслуговуванні потрібні також додаткові апарати. Серед них:

Піноутворювач

Незамінним обладнанням на мийці являється піноутворювач. Він забезпечує утворення густої та стійкої піни, яка необхідна для якісного очищення забруднень кузова. Деякі моделі піноутворювачів оснащені спеціальним механізмом, за допомогою якого легко перемкнути подачу піни на чисту воду. Цей апарат значно полегшує процес миття автомобіля та заощаджує час.

Пилосос

Існує безліч видів пилососів для автомийки, які відрізняються один від одного потужністю та функціями. Найкращим варіантом являються порохотяги, які можуть виконувати сухе та вологе прибирання. Як правило, одного такого апарата вистачає на два пости.

Компресор

Жодна автомийка самообслуговування не може функціонувати без компресора. Критерії вибору даного апарату визначаються об’ємом ресивера. На два пости буде досить одного накопичувача на 50 літрів.

Обладнання для мийки самообслуговування.

Електрогенератор і стабілізатор напруги

Вся робота автомийки залежить від наявності електроенергії та стабільної напруги. Саме тому варто придбати прилади, які будуть запасними варіантами на випадок збоїв у мережі.

Щоб зробити бізнес більш успішним та створити позитивний візерунок компанії в очах клієнтів, можна придбати додаткове обладнання, яке не має безпосереднього відношення до процесу миття автомобілів.

У список входить, наприклад, автомати з кавою та солодощами. Часто трапляються ситуації, коли клієнти приїжджають на мийку з сім’єю чи друзями. В той час, поки водій буде зайнятий очищенням кузова, його компанія може провести час за кавою.

В світлі останніх подій, щораз більшої популярності набирають автомати з захисними масками. Такий апарат на території автомийки точно виділить її серед конкурентів та справить позитивне враження на клієнтів.

Share

Коментувати

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Автомобіль.Вверх